8Ağustos
Reiki Masajı ile Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin
tarafından gönderildi Gülay Atalay

Reiki Masajı Nedir?

Reiki masajı, Japonca "evrensel yaşam enerjisi" anlamına gelen bir terimdir. Sessiz ve dingin bir uygulama olan bu masaj tekniğinde enerji, terapistin elleri vasıtasıyla alıcısınıza aktarılır. Şimdi sizin aklınızda enerji yayılımının nasıl olduğuna dair sorular doğmuş olabilir. Ama aklınızı fazla yormayın, çünkü enerjiyi hissetmeniz gerekmiyor, bırakın da reiki sizin için çalışsın. Bu masajın mucizevi etkilerini deneyimlemek için profesyonel bir masaj terapistine ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca evet, masaj diyorum ama aslında bu süreçte masöz dokunmuyor bile. İşte bu yüzden reiki bi' başkadır. Ancak, Erol ile yaşadığım bir olayı anlattığım zaman her şey daha net olabilir.

Erol ve ben bir gün Antalya'da yerel bir spa merkezini ziyaret etmeye karar verdik. O zamanlar hayatımızda birçok stres vardı ve rahatlamaya, enerjimizi yenilemeye çok ihtiyacımız vardı. Bize reiki masajını önerdiler ve biz de denemeye karar verdik. Masajın sonunda her ikimiz de o kadar rahatlamış ve huzurlu hissetmiştik ki, reiki masajı artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Kendi enerjimizi dış dünyadan gelen stres ve sorunlara karşı korumayı öğrendik.

Reiki Masajının Bağışıklık Sistemine Etkileri

Reiki, bağışıklık sistemini güçlendirme ve metabolizmayı hızlandırma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, özellikle sonbahar ve kış aylarında, soğuk algınlığı ve gribin baş gösterdiği zamanlarda birçok kişi reiki masajına başvurur. Eğer siz de soğuk algınlığına yakalanmaktan endişe duyuyorsanız, reiki masajını önlem olarak düşünebilirsiniz.

Reiki masajı, bağışıklık sistemini güçlendirir çünkü vücudun kendi doğal iyileştirme yeteneklerini harekete geçirir. Bedeniniz ve zihninizin düşmanı olan stres, bu masaj sayesinde kontrol altına alınır ve size enerji verilir. Dolayısıyla, vücudun enerjisi artar ve bağışıklık sistemi de güçlendirilmiş olur.

Reiki Masajının Yapılışı ve Teknikleri

Reiki masajı, diğer masaj tekniklerinden farklı olarak, spesifik teknikler ve el hareketleri kullanılır. Terapist, ellerini belirli bir sıra ve şekillerle vücudun farklı bölgelerine yerleştirerek enerjinin akışını serbest bırakır ve böylece bedenin ve zihnin arınmasını sağlar.

Reiki teknikleri arasında daha popüler olanlardan biri semboller ve el pozisyonları kullanmaktır. Semboller, terapistin enerjiyi yönlendirebilmesi ve belirli bir niyeti ifade edebilmesi için kullanılır.

Masajın bütün sürecini Erol'la birlikte geçirirken, masaj terapistimiz ellerini vücudumuzun belirli bölgelerine yerleştiriyor ve bizler de enerji akışını hissediyorduk. Tüm bu deneyim boyunca vücudumuzda bir sıcaklık, bazen de bir soğukluk hissi oldu ve enerjinin harekete geçtiğini deneyimledik.

Reiki Masajı ile Kendinizi İyileştirin

Kendinizin en iyi doktoru olduğunuz söylenir. Reiki masajı, bu düşünceyi vurgulayan bir terapidir. Kendi enerjinizi kontrol ederek ve yönlendirerek, kendi kendinizi iyileştirme yeteneğinizi keşfetmenizi sağlar.

Hemsirelerin ve hekimlerin yaptığı çoğu şey hastaların enerjisini yeniden dengelenmesine yardımcı olmaktır. Eğer siz de kendinizi daha iyi hissetmek ve enerjinizi yenilemek istiyorsanız reiki masajını düşünebilirsiniz.

Fiziksel ve duygusal sağlığı, aşkı ve ışığı birleştirmenin bir yolu olarak reiki, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kabul görmüş ve uygulanmaktadır. Kendi enerjinizi kullanarak yaşamınızı pozitif bir şekilde dönüştürmenin, rahatsızlıklarınızla baş etmenin bir yolu olarak reikiye güvenin. Kendinizi reikiyle iyileştirmeye başladığınızda, bir daha geri dönmeyi düşünmeyeceğinizi garanti ederim.

Sonuç olarak, reiki masajı ile bağışıklık sistemimizi güçlendirmek adeta sihirli bir değnek etkisi yaratıyor. İçimizdeki enerjiyi harekete geçirerek kendi iyileştirme sürecimizi başlatıyor ve kendimizi daha enerjik, daha pozitif hissediyoruz. Ve tüm bunlar stres, endişe, üzüntü gibi duyguları kontrol altına almamızı sağlıyor. Eğer siz de enerjinizi yenilemek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız, kesinlikle reiki masajını düşünebilirsiniz.